Neden Biz ?

When Your Child Needs Glasses

Neden Biz ?

     Özel Küçük Çamlıca Anaokulu, T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 3- 6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitim vermektedir.

        Başlangıçlar her zaman önemlidir. Eğitim hayatını çocuğa sevdirmek zor ve özveri isteyen bir iştir. Özel Küçük Çamlıca Anaokulu, 3- 6 yaş okul öncesi programıyla çocuğunuzun ilerideki eğitim hayatı için iyi bir tercih olacaktır.

        Özel Küçük Çamlıca Anaokulu, doğa sevgisi ve çevre bilinci oluşmuş, yaratıcı düşünme kabiliyeti yüksek, kendini keşfedip yeteneklerinin farkına varabilen, sorgulayan, çevresiyle barışık, paylaşımcı, sosyal, uygar, evrensel değerleri özümsemiş ve mutlu çocuklar yetiştirmeyi hedefler. Bu doğrultuda zorunlu ve seçmeli branş dersleri; çeşitli aktiviteler, oyun ve etkinliklerle zenginleştirilip proje tabanlı bir yöntemle çocuklara verilir.

        Özel Küçük Çamlıca Anaokulunda eğitim sadece modern sınıflarda uygulanmakla kalmaz. 'Eğitimin doğası' ilkesinden hareketle eğitim programı; alanında uzman öğretmenler eşliğinde, içerisinde rengarenk çiçeklerin açtığı, meyve ağaçlarıyla dolu kocaman okul bahçesinde, doğayla iç içe uygulanır. Anaokulu, adını aldığı Küçük Çamlıca tepesinin eteklerinde yer alır ve anaokulunun bahçesinde, çocukların organik ürünler yetiştirdiği küçük bir tarla, çeşitli kümes canlılarıyla evcil hayvanların bulunduğu hayvanat bahçesi ve açık hava oyun parkuru bulunmaktadır.

        Okul olgusu burda hoş ve kaliteli bir eğitim süreciyle çocuklara benimsetilir.

        Özel Küçük Çamlıca Anaokulu olarak bizi tercih ettiğinizde, çocuklarınızın geleceği için iyi bir yatırım yaptığınızdan emin olabilirsiniz.